Materace do łóżek – czym się kierować przy ich wyborze?

Materac to jeden z najważniejszych elementów sypialni, który jest jednak błędnie pomijany, a jego znaczenie jest bagatelizowane. W rzeczywistości to właśnie materac odpowiada w dużej mierze za to jak się wysypiamy i pozwala na efektywną regenerację po męczącym dniu. Jak więc dobrać materac?

 

Kupowanie dobrego materaca krok po kroku

,Wybór odpowiedniej bazy do naszego snu powinno rozpocząć się od znalezienia sklepu, który oferuje dobre materace w Białymstoku. Warto jest więc zapytać się swych znajomych czy też członków rodziny, czy znają oni dobry sklep, w którym warto zaopatrzyć się w materac, gdyż są tam oferowane materace dobrej jakości, które pozwolą na jak najbardziej efektywną regenerację. Sklepu poszukać można również za pomocą internetu.

Gdy mamy już wybrane miejsce, w którym chcemy zakupić nowy materac czas dobrać odpowiedni. Kwestia ta jest o tyle trudna, że tak w zasadzie to czy mamy do czynienia z dobrym materacem można ocenić dopiero po spaniu na nim. Nie oznacza to jednak, że nie można sprawdzić tego czy materac będzie dla nas dobry.

 

Dobór odpowiedniego materaca

Wybór materaca powinien być uzależniony od osobistych preferencji. Jest to szczególnie istotne w wypadku materaców małżeńskich. Gdy mają spać na nich osoby o różnych upodobaniach to lepiej kupić materac podwójny, bądź postawić na założenie dwóch mniejszych.

Testy potencjalnego nowego materaca najlepiej jest rozpocząć od testu twardości. Ta powinna być dopasowana do ciała każdej osoby, gdyż pozwoli to na wygodne wyspanie się bez zapadania się w zbyt miękki materac, czy uczucia połamanego ciała przez spanie na zbyt twardym materacu.

By odpowiednio ocenić twardość najlepiej jest położyć się na materacu na wznak, a następnie wyprostować nogi w kolanach. W ten sposób zobaczymy czy materac jest w stanie dopasować się do naszego ciała. Aby to ocenić trzeba włożyć dłoń pomiędzy plecy na wysokości brzucha a materac. Gdy mieści się idealnie to materac jest dobry. Gdy miejsca jest zbyt wiele jest za twardy, a gdy nie ma miejsca materac jest za miękki.

 

 

 

Dodaj komentarz