Kontener na gruz – czym się kierować przy wyborze?

kontener

Jeśli planujesz remont lub rozbiórkę i chcesz pozbyć się gruzu po zakończeniu prac, koniecznie wynajmij specjalny kontener. Nie tylko pomaga on utrzymać większy porządek na placu budowy, ale również pomaga w szybkim zagospodarowaniu odpadów. Jak wybrać idealny kontener na budowę. Oto 3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę.

Jaki jest rodzaj odpadów?

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy zamawianiu kontenera na gruz, jest rodzaj odpadów, które będą w nim składowane. Czy jest to gruz z rozbiórki? Czy są to płyty gipsowo-kartonowe, asfalt czy beton? W zależności od odpowiedzi na te pytania, należy wybrać inny rozmiar kontenera i wynająć go na dłuższy lub krótszy okres czasu.

Na przykład, jeżeli masz do czynienia z gruzem rozbiórkowym, potrzebny będzie dość duży kontener i warto go wynająć na co najmniej 3 dni, ponieważ ten rodzaj odpadów ma dużą gęstość i zajmuje więcej miejsca niż inne rodzaje odpadów. Jeżeli natomiast masz do czynienia z płytami gipsowo-kartonowymi lub innymi lekkimi materiałami, które można rozbić na mniejsze kawałki, wówczas wystarczy Ci mniejszy kontener na gruz – na krótki okres czasu.

Wielkość pojemnika

Drugą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest wielkość kontenera na gruz. Zasadniczo przyjmuje się, że 1 m3 może pomieścić około 300 kg – oczywiście, wartości te mogą się różnić w zależności od rodzaju odpadów. Jest to jednak przydatna wskazówka, która pomoże Ci podjąć odpowiednią decyzję – tłumaczy właściciel firmy, która oferuje wywóz gruzu z Zgierzu.

Czas dostawy oraz cena

Ostatnią rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze kontenera na gruz, jest czas dostawy. Istnieją firmy, które są w stanie dostarczyć kontener w ciągu godziny od złożenia zamówienia. Jeśli zależy Ci na czasie, to musisz poszukać oferty właśnie takiego usługodawcy. Nie zapomnij przy tym zweryfikować proponowanego cennika. Często zdarza się sytuacja, że ten sam kontener w jednej firmie będzie nawet kilkaset złotych droższy niż w innej. Przeprowadzenie dokładnego rozeznania pomoże Ci w podjęciu dobrej, pod względem finansowym decyzji.

Dodaj komentarz