Kocioł elektryczny – wygodne i ekologiczne ogrzewanie

ogrzewanie

Ogrzewanie elektryczne jeszcze niedawno nie miało wielu zwolenników. Teraz zaczyna się to zmieniać. Nowoczesne kotły elektryczne i rozwijająca się technologia sprawiły, że koszty eksploatacyjne nie są tak wysokie jak mogłoby się wydawać. Do tego ogrzewanie elektryczne jest bardzo wygodne i ekologiczne. W jakich przypadkach szczególnie dobrze sprawdzi się ogrzewanie kotłem elektrycznym?

Kocioł elektryczny a ekologia

Kocioł elektryczny to urządzenie przyjazne środowisku, które – w przeciwieństwie do pieców węglowych – nie powoduje emisji szkodliwych dla zdrowia pyłów. Wszelkie produkty uboczne z produkcji energii elektrycznej są skutecznie neutralizowane przez specjalistyczne systemy w elektrowniach natomiast w miejscu, w których energia jest zużywana, czyli w naszych domach, nie mamy do czynienia z żadnymi zanieczyszczeniami.

Ekologia to ważny aspekt – zwłaszcza w czasach, gdy co roku zmagamy się ze smogiem. Wybierając źródło ogrzewania nie tylko decydujemy o tym, czy będziemy potencjalnymi producentami smogu i jakie powietrze zostawimy naszym dzieciom i wnukom. Do przestrzegania określonych norm związanych z emisją zanieczyszczeń do atmosfery obliguje nas także prawo unijne. Na szczęście, nowoczesne budownictwo bazuje na najnowszych technologiach i wymaga świadomego podejścia do kwestii wyboru źródła ogrzewania. Problem wciąż istnieje w starszych domach, gdzie funkcjonują stare, nieefektywne węglowe piece zasypowe.

Ogrzewanie elektryczne – gdzie się sprawdzi?

Ogrzewanie elektryczne jest ekologiczne, czyste i bezpieczne. Może być także, wbrew obiegowej opinii, ekonomiczne. Jakie warunki są najlepsze dla kotłów elektrycznych?

Przede wszystkim ogrzewanie elektryczne idealnie sprawdzi się w domu o niskim zapotrzebowaniu na ciepło. To właśnie budynki wznoszone w technologii energooszczędnej stwarzają najdogodniejsze warunki do pracy i użytkowania kotłów elektrycznych. Nic dziwnego, że wraz z rozwojem energooszczędnego budownictwa, coraz więcej inwestorów skłania się właśnie ku ogrzewaniu energią elektryczną. Sprzyja temu m.in. zastosowana w nowoczesnym budownictwie izolacja, dzięki której zużywane jest dużo mniej energii niż w domach sprzed jeszcze kilkunastu lat. Ogrzewanie elektryczne świetnie sprawdza się też w domach o niedużej powierzchni. Ponadto, kotły elektryczne bardzo dobrze współpracują z instalacją fotowoltaiczną. Są one bowiem w stanie optymalnie wykorzystać nadwyżkę wyprodukowanej przez nią energii. Planujesz zainstalować ogrzewanie elektryczne w swoim domu? Wysokiej jakości kotły elektryczne znajdziesz na www.defro.pl/k,88,kotly-elektryczne.html.

Dodaj komentarz