Kielce – miasto pełne zalet

deweloperka kielce

Kielce to miasto o świetnej lokalizacji. Położona wśród Gór Świętokrzyskich aglomeracja gwarantuje krajobrazy, które zapierają dech w piersiach. To tylko jedna spośród wielu zalet, które powodują, że w rejony te coraz chętniej przeprowadzają się mieszkańcy nie tylko całego województwa. Co powoduje, że warto tu zamieszkać?

Rozkwit branży nieruchomości

Ostatnie lata przyniosły Kielcom dynamiczny rozwój. To niespełna 200-tysięczne miasto jest największym ośrodkiem gospodarczym całego regionu. Coraz więcej osób przybywa tu z zamiarem znalezienia satysfakcjonującego etatu i osiedlenia się na stałe. Odpowiedzią na ten ruch jest rozkwit branży nieruchomości. Nie bez powodu mieszkania deweloperskie w Kielcach cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Główną przyczyną jest trend na przeprowadzki do większych miast, ale i ożywienie regionalnej gospodarki.

Popyt sprzyja inwestycjom

Chęć zamieszkania w większym mieście towarzyszy coraz większej liczbie rodaków. Znaczna część z nich wybierze Warszawę, Gdańsk czy Wrocław, a pozostali wyruszą w stronę bardziej kameralnych miast. Stolica województwa świętokrzyskiego to obszar, który sprzyja nowym inwestycjom. Zauważa się rosnący popyt na mieszkania deweloperskie w Kielcach. Poprawa warunków na rynku pracy i wydajna gospodarka to główne czynniki, które kuszą nabywców.

mieszaknia kielce

Miasto przyjazne rodzinom

Rynek nieruchomości w Kielcach jest dość mocno rozwinięty jak na miasto o 200-tysięcznej populacji. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania deweloperskie w Kielcach, które mają 2 lub 3 pokoje. Pozwala to na swobodne zamieszkanie rodzinom z dziećmi, bez konieczności „ściskania się” na kilku metrach kwadratowych.

W mieście można znaleźć sporo ofert zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Choć mieszkania kilkupokojowe są najczęstszym przedmiotem transakcji, nie zabraknie też ogłoszeń dla osób, które stawiają na karierę. Kawalerki stanowią obszerną część oferty biur nieruchomości.

Spotkanie z kulturą

Kielecka codzienność toczy się własnym rytmem, regularnie zaskakując mieszkańców zestawem ciekawych wydarzeń. W stałym punkt turystyczny wpisał się między innymi Pałac na Wzgórzu Zamkowym, gdzie znajduje się budowla wzniesiona w XVII wieku. W budynku znajduje się Muzeum Narodowe, które oprócz stałych zbiorów ma przygotowaną również ciekawą ofertę edukacyjną.

Na tym samym wzgórzu znajduje się bazylika katedralna, uznawana za reprezentacyjne miejsce Kielc. Turyści oraz miastowi mogą zwiedzić skarbiec oraz katedralne podziemie. Trzonem miasta jest ulica Sienkiewicza. Główny deptak Kielc skupia wokół siebie restauracje, puby i kawiarnie, a także gustowne kamienice, których ceny są najwyższe w całym mieście.

Znaczący ośrodek akademicki

Oczywiście ciężko porównać Kielce do Warszawy czy Krakowa, ale oferta edukacyjna miasta stawia je dość wysoko na akademickiej liście. Do uczelni o najwyższym poziomie zalicza się Politechnikę Świętokrzyską, Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Społeczną Akademię Nauk czy Wszechnicę Świętokrzyską. Studenci mogą liczyć na stosunkowo niskie stawki czynszów, również w lokalach skupionych w pobliżu uczelni.

Dodaj komentarz