Fotele rozkładane – pełen relaks w domowym zaciszu

fotel

W wygodnym fotelu zrobisz sobie zasłużoną przerwę po długim dniu pracy, zasiądziesz do wieczornej lektury i weekendowej drzemki w środku dnia. Ten praktyczny mebel towarzyszy nam już od renesansu, ale dopiero wynalezienie tapicerki sprężynowej w XIX wieku zrewolucjonizowało produkcję foteli. XX wiek przyniósł nam z kolei ogromny wybór materiałów obiciowych, kształtów i technik wykonania, dzięki czemu współczesny fotel niejedną ma odsłonę i z pewnością każdy znajdzie model idealny dla siebie. Szczególną popularnością cieszą się teraz tzw. fotele z funkcją. Dlaczego zasługują na uwagę i czemu są tak chętnie wybierane – zapytaliśmy specjalistów z Gala Collezione.

Bez wstawania

Fotele rozkładane pokochali prawdziwi koneserzy odpoczywania w domu. Największą zaletą tych mebli jest możliwość szybkiego przejścia z pozycji siedzącej do półleżącej. Dzięki takiej funkcji, popołudniowy relaks staje się o wiele wygodniejszy, przyjmujemy bowiem najbardziej pożądaną  pozycję dla naszego ciała. Po wielu godzinach pracy przy biurku i obowiązkach domowych, nasze ciało zasługuje w końcu na to, co najlepsze! W ofercie polskiego producenta Gala Collezione, znajdziemy kilka różnych mechanizmów rozłożenia funkcji relaksu. Począwszy od odchylenia mebla siłą mięśni (czyli całym ciężarem ciała),  przez przesunięcie dźwigni, znajdującej się z boku mebla, na nowoczesnym sterowaniu elektrycznym skończywszy. Rozkładane w ciągu kilku sekund oparcie i unoszący się podnóżek zagwarantują nam maksymalny komfort, a kolejkę domowników, chętnych do spędzenia choćby kilku chwil na takim fotelu, mamy zagwarantowaną.

Rodzaje mechanizmów

Jak ustawić w pozycji poziomej fotel rozkładany manualnie bez wstawania? Wystarczy oprzeć ręce na podłokietnikach i zdecydowanym ruchem przesunąć je do przodu, wtedy oparcie zostanie odchylone. Aby wrócić do pozycji siedzącej, musimy ponownie przesunąć podłokietniki – tym razem w przeciwną stronę – do siebie, a ugięcie kolan spowoduje schowanie podnóżka. Ta podstawowa funkcja dostępna jest w modelach tom, Piko, Res i Arosa.

Dwa ostatnie modele foteli można zamówić także w wersji elektrycznej. W tym przypadku mamy do czynienia z wersją podłączaną kablem do gniazdka, lub wersją z akumulatorem, który uniezależnia mebel od zewnętrznego źródła zasilania. Fotelami Res, Arosa, Inari, Busto i Brisbane, steruje się za pomocą estetycznych przycisków, umiejscowionych na boku mebla. W elektryczną funkcję relaksu można wyposażyć także poszczególne bryły systemów modułowych Gala Collezione. W kolekcji Komo, fotel odchylimy natomiast za pomocą praktycznej dźwigni, znajdującej się w zasięgu ręki.

„Niezależnie od wybranego mechanizmu (użycia siły własnego ciała, przesunięcia dźwigni lub rozłożenia elektrycznego za pomocą przycisków), rozkładanie foteli Gala Collezione wykonuje się bardzo płynnie. Korzystanie z takiego mebla, jest wyjątkowo przyjemne i odprężające. Jeśli podczas czytania lub oglądania telewizji, najdzie nas ochota na drzemkę, bez wstawania zmienimy pozycję z siedzącej na poziomą i w komfortowych warunkach odciążymy kręgosłup i nogi. Nasi klienci wyjątkowo polubili opcje z funkcją relaksu. Najczęściej poznają przyjemność siedzenia w takim fotelu u przyjaciół, za namową architekta, lub w salonie meblowym, a później nie wyobrażają już sobie innej formy wypoczynku. Tworzymy je dla świadomych klientów, którzy szukają modeli o ponadczasowej stylistyce, potrafiącej przetrwać próbę czasu. Nasze fotele z funkcją smart pozwalają poczuć się we własnym domu jak w luksusowym hotelu, lub podczas lotu w „first class”, dać sobie chwilę na złapanie oddechu i beztroski relaks. Szczególnie teraz, kiedy w domu spędzamy tak dużo czasu”- mówi Grażyna Michalska, Brand Manager Gala Collezione.

Nie tylko dla seniora

Nowość w ofercie Gala Collezione – obrotowy fotel Brisbane – zachęca wysokim oparciem, które zapewnia wygodne podparcie głowy. Dzięki bardzo atrakcyjnemu designowi, świetnie odnajduje się w przestrzeniach, gdzie uwagę zwraca każdy detal. Brisbane wyposażono w funkcję relaks PLUS rozkładaną elektrycznie. To nie wszystko, bo dzięki dodatkowej funkcji LIFT, uruchamianej za pomocą estetycznego przycisku sterującego, schowanego w boku mebla, mamy wrażenie, jakby niewidzialna ręka pomagała nam wstać z mebla. To udogodnienie, cenione  szczególnie przez osoby starsze, pozwala na płynne uniesienie i wychylenie fotela do przodu, zapewniając „automatycznie wspomagane” wstawanie. Warto pamiętać, że podczas planowania ustawienia takiego fotela, należy wziąć pod uwagę możliwość podłączenia go do gniazdka elektrycznego. Na etapie konfiguracji fotela w salonach Gala Collezione,  przy pomocy specjalistów, łatwo wybierzemy rodzaj podstawy oraz typ i kolor tapicerki.

Wrażenie wyjątkowego relaksu, przypominające lot prywatnym odrzutowcem, możemy mieć teraz na wyciągnięcie ręki. Dosłownie i w przenośni, bo tylko jeden ruch ręką dzieli nas od komfortu we współczesnym, rozkładanym wydaniu.

Dodaj komentarz