Czy filtr do wody musi być zamontowany pod zlewem w domu?

czyste powietrze

Filtry do wody stały się popularnym rozwiązaniem, które coraz częściej montujemy we własnych domach i mieszkaniach już na etapie ich wyposażenia. Popularność przyniosła im z pewnością chęć dbania o środowisko, a także możliwość rezygnacji z plastikowych butelek na rzecz wody prosto z kranu.

Gdzie najczęściej montuje się filtry do wody typu Kuna Filter Komfort i jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z filtra?

Twórz ekologiczny dom montując filtr do wody

Filtry do wody to bardzo ekologiczne rozwiązanie, dzięki czemu nasz dom, czy mieszkanie stanie się dużo bardziej przyjazne środowisku. Filtry do wody, jak Kuna Filter Comfort to nie tylko kwestie ekologiczne, ale także szereg innych korzyści. Jakich?

  1. Po pierwsze dbałość o sprzęty korzystające z wody- wodę przefiltrowaną przy pomocy filtra do wody, możemy wykorzystywać nie tylko do picia, ale także do sprzętów typu ekspres do kawy, czajnik, czy żelazko, dzięki czemu urządzenia pracują lepiej, wydajniej i służą przez długie lata.

  2. Po drugie wygoda- woda pochodząca z rur wodociągowych mimo iż jest zdatna do spożycia, raczej nie zachęca a zawarte w niej składniki np. te które dostaną się do niej w wyniku przepływania przez rury nie są korzystne dla zdrowia. Najczęściej więc, jeśli chcemy się napić wody z kranu musimy poddać ją filtracji, jest wiele sposobów między innymi filtry do wody pod zlew, które są bardzo wygodne, ale także nieco bardziej uciążliwe sposoby jak dzbanki filtrujące. Dlatego nie tylko w kwestii skuteczności, ale i wygody filtry do wody pod zlew biją na głowę inne metody filtracji.

  3. Po trzecie smak- woda, która zostaje oczyszczona przy pomocy filtra, np. takie wykorzystującego odwróconą osmozę jak Kuna Filter Comfort, jest nie tylko pozbawiona zanieczyszczeń, ale również smaczniejsza.

Jak widać zatem korzyści wynikających z korzystania we własnym domu z filtra do wody jest bardzo wiele.

Dlaczego najlepiej zamontować filtr do wody pod zlew?

Choć sposób montażu zależy od wybranego filtra, najchętniej wybieranymi są właśnie filtry do wody pod zlew, z pewnością ze względu na ilość wykorzystywanej wody w kuchni. Kuchnia to także miejsce w którym domownicy gaszą pragnienie, a przefiltrowana woda jest zdatna do picia prosto z kranu.

Sposób montażu filtrów do wody jest wiele i tak jak już wspomniano zależą one w głównej mierze od wyboru. Filtry do wody pod zlew montujemy zazwyczaj w szafce kuchennej znajdującej się pod zlewem. Filtry narurowe mechaniczne, montuje się przy wejściu wody do domu, natomiast filtry łazienkowe, przy słuchawkach prysznicowych czy też wannowych. W nowoczesnych filtrach do wody jak Kuna Filter Comfort sam montaż nie powinien przysporzyć kłopotów, a sama obsługa nie wymaga od użytkownikom większych interwencji.

Prowadząc nowoczesny dom, warto postawić na nowoczesne rozwiązania, a takim są z pewnością filtry do wody , które dodatkowo są dużo bardziej ekologiczne, wszystko w trosce o planetę.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz