Brama garażowa segmentowa – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

garazowa brama

Wybór bramy garażowej ma duże znaczenie. Od jej prawidłowego funkcjonowania będzie zależała wygodna eksploatacja przestrzeni w garażu. Decydując się na bramę segmentową, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Co jest ważne?

Brama garażowa segmentowa – charakterystyka

Garaż stanowi ważną część domu. W przypadku pasjonatów motoryzacji może stać się miejscem, w którym spędza się wiele czasu. Przestrzeń w środku powinna być dobrze zagospodarowana. Dodatkowo należy zadbać o łatwe wejście do garażu. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z bram garażowych segmentowych z napędem elektrycznym. Umożliwia to zdalne sterowanie bramą za pomocą pilota. Brama składa się z paneli stalowych, napędu oraz specjalnej konstrukcji prowadnic, po której przesuwają się panele. Kolor paneli może być dopasowany do elewacji budynku. Montowana brama garażowa segmentowa w Sztumie czy innych miastach powinna przede wszystkim spełniać wymogi bezpieczeństwa. Elementy konstrukcyjne powinny być dopasowane do ciężaru i wielkości paneli. Oprócz tego musi zostać zapewniony odpowiednio silny napęd, który umożliwi szybkie podnoszenie i opuszczanie bramy.  

Komu zlecić montaż bramy?

Jeżeli planujesz zamontować w domu bramę garażową segmentową – skorzystaj z usług fachowców. Profesjonaliści tacy jak Ka-Ma Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa posiadają duże doświadczenie i wiedzę o różnych systemach, dzięki czemu dopasują najlepszy rodzaj bramy do Twoich potrzeb. Bramy mogą być sterowane za pomocą pilota lub ręcznie. Te sterowane pilotem sprawdzą się wtedy, gdy z garażu korzysta się często. Umożliwią otwarcie bramy bez konieczności wysiadania z auta. W przypadku, gdy z garażu korzysta się tylko sporadycznie, można zainstalować bramę obsługiwaną ręcznie. Do jej otwarcia potrzebny jest kluczyk, który po przekręceniu aktywuje napęd. Będzie to z pewnością bardziej ekonomiczne rozwiązanie, ale mniej wygodne. Oczywiście ostateczna decyzja o wyborze systemu należy do właściciela. 

Dodaj komentarz