Brama garażowa – jak przebiega jej montaż?

brama garazowa

Brama garażowa to konstrukcja, której montaż powinien być dobrze przemyślany oraz zaplanowany. Tylko wtedy można będzie w pełni cieszyć się z bezpieczeństwa oraz szczelności. Jak przebiega? Eksperci wyjaśniają.

Brama garażowa – od czego zaczyna się montaż?

Brama garażowa w Poznaniu w pierwszej kolejności musi być odpowiednio dobrana. Do dyspozycji każdej osoby jest wiele różnorodnych rodzajów, które z pewnością sprawdzają się w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Do wyboru jest między innymi brama uchylna, segmentowa oraz rolowana.

Bramę można wybrać tak, gdzie wybiera się najlepsze drzwi wejściowe w Poznaniu. Najczęściej będą to sklepy budowlane oraz meblowe. Można jednak śmiało skorzystać z tych, które dostępne są w Internecie. Z pewnością dostępny będzie tam o wiele większy wybór.

Po wybraniu bramy następuje pierwsza faza montażu, czyli zainstalowanie mechanizmu. To właśnie on napędza całą strukturę, sprawiając, że bez konieczności wychodzenia z auta można ją otworzyć. Następnie jest już przeprowadzany montaż właściwy.

Brama garażowa – jak wygląda dalszy montaż?

Dalszy montaż bramy garażowej to między innymi połączenie ze sobą samej bramy z napędem. Brama zazwyczaj wykonywana jest na specjalne zamówienie, ponieważ wymiary otworów w ogrodzeniu czasami się od siebie różnią.

Dopasowując rozmiar bramy, fachowiec uwzględnia przede wszystkim dostępną ilość wolnego miejsca oraz potrzebnego po to, aby móc wjechać samochodem. Zazwyczaj szerokość bramy to około 3 metry.

Na końcu następuje już tylko przetestowanie mechanizmu oraz wprowadzenie delikatnych poprawek. Mogą one obejmować na przykład nadanie odpowiedniej prędkości bramie oraz zwalnianie w momentach, w których dochodzi do zamknięcia.

Montaż bramy garażowej to przede wszystkim zamontowanie samego mechanizmu oraz bramy. Nie jest to proces skomplikowany, jednak warto zaufać fachowcom. W ten sposób zyska się gwarancję zadowolenia.

Dodaj komentarz